Železářství Bradáč - logo
Firma s dlouholetou tradicí v Libereckém kraji
U nás najdete vše potřebné, ať jste domácí kutil
či profesionální řemeslník.

Vybarte si u nás správný zhradnický substrát - nabídka je široká

(18.3.2021)

Představujeme vám podrobněji velmi zajímavý Výsevní supresivní substrát Profík, ale i nabídku rozmanitých zahradních substrátů firmy Forestina a Profík, které můžete nakoupit v našich prodejnách, především v Hodkovicích n. M. - sezóna zahradničení se nám rozjíždí.

SUPRESIVNÍ VÝSEVNÍ SUBSTRÁT PROFÍK je určen speciálně pro výsevy a množení rostlin. Je připraven ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny s upravenou pH reakcí a perlitem. Je vhodný jak k setí semen, tak i k přepichování řízků rostlin. Substrát je obohacen hnojivem se základními i stopovými živinami v nezbytném rozsahu, což má příznivý vliv na bezproblémové zakořeňováni řízků a klíčení výsevů, dále je obohacen o houbu Trichoderma virens, která aktivně potlačuje původce významných houbových onemocnění, včetně fytopatogenních hub rodů Fusarium, Pythium, Sclerotinia a Rhizoctonia. Tyto fytopatogenní houby způsobují padání a odumírání klíčících a vzcházejících rostlin. Dále je obohacený o houbu Metarhizium anisopliae, která představuje účinnou prevenci před poškozením hmyzími škůdci, napadajícími klíčící a vzcházející rostliny. Hlavním cílem je ochrana sazenic různých druhů zelenin a okrasných rostlin před škůdci, napadajícími kořenový systém rostlin. Kromě druhů škůdců, kteří se vyskytují výhradně v půdě, je významný i účinek na hmyzí škůdce, kteří v půdě prodělávají pouze část svého vývoje (např. třasněnky).

Dále pro vás máme ŠIROKOU NABÍDKU SPECIÁLNÍCH i UNIVERZÁLNÍCH SUBSTRÁTŮ. Na ovoce a zeleninu nabízíme kromě výsevních substrátů speciální substráty pro borůvky, jahody, rajčata, ale i univerzální zahradnický substrát, zahradnický kompost či kravský hnůj. Dále u nás naleznete jak substrát speciálně pro trávníky, tak i pro řadu květin a keřů – růže, trvalky, muškáty, levanduli a další bylinky, azalky, ale i pro jehličnany a zapomenout nesmíme ani na pokojové rostliny. Z dalšího sortimentu vybíráme ještě mulčovací kůru nebo rašelinu. Největší nabídku substrátů máme v naší prodejně v Hodkovicích n.M., nakupovat můžete i v Liberci ve Stráži n.N. Na jaro se těšíme s vámi!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg